„Od kołacza do sukcesu”

W CKiW OHP w Gołdapi realizowany jest wojewódzki program  „Mój pierwszy biznes-Wsparcie dla młodych”. Nasi uczestnicy wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przy współudziale Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gołdapi. Zajęcia przeprowadziła  Pani Agnieszka – Kruk właścicielka firmy „Kołaczowe Fantazje”.

Kołacze są tradycyjnymi węgierskimi drożdżowo–maślanymi ciastkami wypiekanymi na bukowych wałkach. Do produkcji ciasta używa się tylko naturalnych składników takich jak np. masło min 82% tłuszczu. Każdy kołacz jest ręcznie formowany, nawijany na drewniany bukowy wałek i po wyrośnięciu pieczony w specjalnym piecu.  Pani Agnieszka opowiedziała młodzieży jak pomimo pandemii osiągnęła sukces w branży gastronomicznej i zachęcała młodzież aby po zakończeniu edukacji dążyła do realizacji marzeń. Podczas spotkania uczestnicy oprócz poznania tajników wytwarzania ciasta, na chwilę wcielili się w rolę właściciela lokalu, wytwarzając swoje pierwsze kołacze, które po upieczeniu chętnie skonsumowali.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników OHP: były liczne pytania dotyczące m.in. wymogów sanitarnych jakie musi spełniać mały lokal gastronomiczny, trudów jakie  p. Agnieszka spotkała na swojej drodze podczas pierwszych miesięcy prowadzenia działalności oraz planów na najbliższy czas. Jesteśmy pewni – to doświadczenie pozwoli młodzieży uwierzyć, że pasję można przerodzić w sukces a pozyskane umiejętności będą pomocne w podjęciu zatrudnienia w najbliższej przyszłości.  

 

                                                                                           Kadra pedagogiczna